Tech NewsAmd

AMD to unveil 3rd generation EPYC server processors in a week

AMD Zen 3 işlemciler dizisi yakında Milan kod adlı 3. nesil EPYC sunucu yongaları ile genişletilecek. Bu CPU’ların resmi sunumunun önümüzdeki 15 Mart Pazartesi günü yapılması planlanıyor, kırmızı çip üreticisinin basın servisi bugün duyurdu. Online etkinlik Kiev saatiyle 17: 00’da başlayacaktır.
Brifingdeki konuşmacılar arasında AMD CEO’su Dr.Lisa Su, teknoloji ve mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Mark Papermaster, Veri Merkezi ve Gömülü Çözümler iş grubunun kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Forrest Norrod ve kıdemli başkan yardımcısı Dan McNamara yer alacak. ve sunucu iş biriminin genel müdürü. Ayrıca önde gelen veri merkezi iş ortakları ve müşterilerinin yanı sıra sektör liderlerinden de haber alacaksınız.
Ön bilgilere göre AMD EPYC (Milan) ailesi, 8 ila 64 Zen 3 çekirdekli işlemciler içerecek. Ayrıca 256 MB’a kadar Katman 3 önbellek ve 8 kanallı DDR4 denetleyiciyle donatılacaklar ve 280W nominal TDP’ye sahip olacaklar. Ek olarak, CPU’lar, önceden piyasaya sürülen anakartlarda çalışmalarını sağlayacak tanıdık SP3 tasarımına sahip olacaklar.

Related Articles

Back to top button